Yatak Odası pencere Satın Alma Rehberi

Yatak Odası Windows Satın Alma Rehberi

Yatak odası pencere tedavileri birçok ev sahibi veya kiracı tarafından pek düşünülmez. Geç uyursanız ışığı engellemek için pencerenin üzerine bir şey fırlatabilir veya erken kalkıyorsanız onu tamamen atlayabilirsiniz. Ancak yatak odası pencere saçakları, perdeler veya diğer pencere uygulamaları, evinizi bir eve dönüştürmenize yardımcı olabilir ve benzersiz bir kişisel dokunuş katabilir. İşte bilmeniz gerekenler.

kötü yatak odası temizlik alışkanlıkları 3
Resim: Karınca Clausen / Shutterstock

Yatak odası pencere tedavileri nelerdir?

Perdeler kesinlikle dahil olsa da, pencere uygulamaları yatak odanızın penceresini süslemek için çeşitli seçenekler sunar. Fikirler, nostaljiden ultra modern tasarıma kadar her şeyi yönetir. Yatak odası pencere uygulamaları, gölgeliklerden resmi perdelere kadar her şeyi, ayrıca dekoratif saçaklar, pencere eşarpları ve pencerenin üstüne oturan kornişleri içerir.

Ana yatak odası pencere uygulamaları genellikle odaya lüks ve huzur katmak için kullanılırken, evin başka bir bölümündeki bir yatak odası için pencere perdeleri farklı bir his veya işlev verebilir. Örneğin, karartma perdeleri, yürümeye başlayan bir çocuğun şekerlemesini kolaylaştırabilir.

En iyi yatak odası pencere tedavileri nasıl alınır

En iyi yatak odası pencere uygulamaları sizin için işe yarayanlardır. Minimalist bir odadaki bir yatak odası penceresi için basit perdeler veya vintage esintili bir odada saçaklarla süslenmiş ağır resmi perdeler isteyebilirsiniz.

Gerçek pencereyi de dikkate almak önemlidir. Yatak odası pencereleri birçok şekil ve boyutta gelir ve bazıları mini panjurlar gibi küçük pencere uygulamalarına daha kolay uyum sağlar. Pencere camınız inceyse, ısı yalıtımlı perdeler oda konforunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Huzurlu ve uyumlu bir görünüm için, boya ve döşeme dahil odadaki mevcut renklerle uyumlu renkleri seçin. Veya zıt renkler ve cesur desenlerle odaya drama katın. Renk çarkı, birlikte iyi sonuç veren renkleri seçmenize yardımcı olabilir.

Yatak odası pencere uygulamaları türleri

Görünüşte sayısız stil olmasına rağmen, pencere uygulamaları birkaç basit kategoriye ayrılır:

Perde ve Örtüler

İki terim genellikle birbirinin yerine kullanılır, ancak perdeler ve perdeler tam olarak aynı şey değildir. Her ikisi de bir pencerenin ortasında bir araya gelen iki panelden oluşur (tek panelli perdeler de mevcuttur), ancak perdeler perdelerden daha kalın, daha uzun ve daha resmidir.

Perdeler ve perdeler, şeffaftan maksimum karartmaya kadar çeşitli ışık filtreleme seçeneklerine sahiptir:

  • Şeffaf: Şeffaf perdeler, neredeyse tüm ışığın filtrelenmesine izin verir. Pencerenin dışını görme yeteneğinizi engellemeden parlamayı azaltmaya yardımcı olabilirler.
  • Yarı şeffaf: Yarı şeffaf perdeler, odaya büyük miktarda ışık girmesine izin verirken biraz mahremiyet sağlar.
  • Oda kararması: Adından da anlaşılacağı gibi, bu perdeler odaya giren ışık miktarını büyük ölçüde azaltarak yumuşak bir alacakaranlık efekti yaratır.
  • Karartma: Karartma perdeleri, gün içinde bile karanlık bir uyku ortamı yaratırken mahremiyet, gürültü azaltma ve biraz yalıtım sağlar.
  • Maksimum kesinti: Gerçekten karanlık bir uyku deneyimi için, ışığın% 99 ila% 100’ünü filtreleyen maksimum karartma perdelerini düşünün. Ayrıca maksimum mahremiyet ve yalıtımın yanı sıra gürültü kirliliğine karşı koruma sağlarlar.
  • Isı yalıtımı: Bazı perdeler veya perdeler, özellikle karartma ve maksimum karartma stilleri, daha fazla yalıtım için ekstra bir akrilik köpük arka panele sahiptir. Mevcut perdeler veya perdeler için ayrı bir yalıtım astarı satın almak da mümkündür.

Panjurlar

Kepenkler genellikle bir ana yatak odası veya başka bir oda için en pahalı pencere işlemidir. Bununla birlikte, ahşabın zamansız zarafetini yatak odası tasarımınıza eklerler. Rafta kepenkler mevcuttur, ancak genellikle özel yapım olması daha iyidir. Bu, maksimum koruma, mahremiyet ve oda karartma efektlerinin yanı sıra estetik için pencerenize tam olarak oturmasını sağlar.

Perde

Genel olarak en ucuz seçenek olan panjurlar aynı zamanda ana yatak odası pencere uygulama fikirlerinin en basitidir. Bir kordon veya küçük bir tutacakla çıtalı ve çalıştırılan perdeler, pencerenin içine veya hemen dışına oturabilir. Modern, minimalist yatak odaları için harika bir seçim olabilirler.

Gölgeler

Gölgeler, panjurlara benzer bir kumaş seçeneğidir. Basit rulo perdelerden özenle katlanmış rulo perdelere kadar çeşitli stillerde ve farklı ışık filtreleme seviyelerinde gelirler. Tarzına bağlı olarak, gölgeler neredeyse her yatak odasıyla uyumludur.

Saçaklar, Pencere Eşarpları ve Kornişler

Yatak odası pencere saçak fikirleri ayrıca dekoratif pencere atkıları ve kornişler içerir, ancak üçü tam olarak aynı şey değildir. Saçak, pencerenin tepesinde asılı duran bir kumaş parçasıdır. Basit saçaklar gündelikken, kutu saçaklar daha dik bir şekilde asılır ve daha resmi kabul edilir. Pencere atkı, perde çubuğunun etrafına gevşek bir şekilde sarılmış uzun bir kumaş parçasıdır. Korniş, boyanabilen veya kumaşla kaplanabilen ve pencerenin üst kısmına asılabilen ahşap bir çerçevedir.

Saçaklar, pencere eşarpları ve kornişler tek başına kullanılabilir, ancak genellikle perde veya perdelerle eşleştirilirler. Ana yatak odası penceresine görsel ilgi, kontrast ve hatta drama ekleyebilirler. Bazen diğer yatak odalarında da, özellikle eski veya perişan şık dekorasyon estetiğine sahip odalarda kullanılırlar.

Doğru bedeni seçin

Doğru boyuttaki pencere işleminin seçilmesi son derece önemlidir. Ancak nasıl ölçüleceği, seçtiğiniz pencere muamelesinin türüne bağlıdır.

Pencere çerçevesinin içine monte edilecek panjurlar veya gölgelikler için, pencerenin hem uzunluğunu hem de genişliğini üç farklı noktada ölçün. En dar genişliği ve en uzun uzunluğu kullanın. Çerçevenin dışına monte edileceklerse, çerçevenin dışını ölçün ve üst üste binmeyi hesaba katmak için her ölçüme 1,5 inç ekleyin.

Perdeler veya perdeler için pencerenin genişliğini ölçün ve ardından perdelerin ne kadar dolu görünmesini istediğinize bağlı olarak 3 ila 8 inç ekleyin. Bir uzunluk seçmek için perdenin üst ve alt kısmının nerede olmasını istediğinize karar verin ve bu noktalar arasındaki mesafeyi ölçün. Resmi perdeler zemin uzunluğunda olma eğilimindedir ve hatta zeminde su birikintisi oluştururken, daha rahat perdeler pencerenin hemen altına asılabilir.

İç panjurlar, panjur veya panjurlara benzer şekilde ölçülür, ancak dış panjurlar önemli ölçüde daha karmaşıktır. Pencerenizin profesyonel olarak ölçülmesini sağlayın veya seçtiğiniz belirli panjurlar için üreticinin ölçüm talimatlarını izleyin.

Genişlik en az pencere çerçevesi kadar geniş olduğu sürece, saçaklar ve kornişler ile büyük bir enleminiz vardır. Pencere atkıları, tam olarak asılarak değil, bol dökümlü oldukları için en esnektir, ancak en iyi sonuçlar için çerçevenin genişliğinden önemli ölçüde daha uzun bir fular seçin.

Yatak odası penceresi tedavi maliyetlerini karşılaştırın

Ebeveyn yatak odası penceresi uygulama fikirleri genellikle iki perde paneli ve bir saçak gibi birden fazla parça içerir, bu nedenle maliyetlere bakarken ihtiyacınız olan her şeyi dahil ettiğinizden emin olun. Vitrin bakımlarını büyük mağazalarda 15 doların altında bulabilir veya özel mağazalarda panel başına yüzlerce dolar ödeyebilirsiniz. Perde çubukları ayrı satılır ve fiyatı artırabilir. Genel olarak, pencere ne kadar büyükse, onu kapatmak için o kadar çok para ödersiniz. Zemin uzunluktaki perdeler, genellikle pencere kenarındaki perdelerden daha pahalıdır ve seçtiğiniz malzeme, son fiyatta çok önemlidir.

Yatak odası penceresi tedavisi incelemelerini okuyun

Yatak odası pencere uygulamaları her tür, boyut, stil ve fiyat noktasında gelir. Yine de bu faktörlerin hiçbiri mutlaka bir kalite göstergesi değildir. Süren pencere tedavilerini seçip seçmediğinizi bilmenin en iyi yolu, bunların müşteri yorumlarını okumaktır. Dayanıklılık, kurulum kolaylığı ve hatta belirtilen boyutların doğru olup olmadığı hakkındaki yorumlara bakın.

Kurulum

Yatak odası pencere uygulamalarının çoğunu kurmak nispeten basittir. Bir merdivenin yanı sıra matkap, mezura, seviye ve birkaç vida gibi bazı temel aletlere ihtiyacınız olacak. Ayrıca, sahip olduğunuz duvarların türüne ve bir dikmeyi delip delmediğinize bağlı olarak, montaj braketlerini veya donanımı duvara sabitlemek için ankrajlara ihtiyacınız olabilir. Çok yüksek veya büyük pencereler için pencere uygulamaları gibi dış panjurların montajı biraz daha zor olabilir veya merdiven boşluğu gibi garip bir alanda bulunur. İşi güvenli bir şekilde yapma yeteneğiniz hakkında herhangi bir şüpheniz varsa her zaman profesyonel yardım isteyin.

Yatak odası pencere tedavi markaları

Her yatak odası pencere uygulaması için sayısız marka vardır ve nesnel olarak daha iyi olan kişisel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Çoğu durumda, mağaza markaları (Amazon, Home Depot, The Shade Store, Bed, Bath & Beyond), daha pahalı özel markalar kadar dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Hem ulusal markalarda hem de yerel mağazalarda özel pencere uygulamaları da mevcuttur. Marka isimlerinden ziyade özelliklere ve incelemelere odaklanın ve sizin için doğru olan pencere uygulamalarını bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir