Yatak Odası Tadilat Fikirleri

Yatak odanızın görünümünü ve hissini iyileştirmek için atabileceğiniz birçok adım var! İlk olarak, herhangi bir mobilyanın değiştirilmesi gerekip gerekmediğini düşünmelisiniz. Örneğin, tek, ikiz, çift, kraliçe ve kral gibi seçilebilecek birçok yatak boyutu vardır. Ayrıca yatak odanıza en uygun stil ve renkleri de düşünmelisiniz.

Gardıroplara gelince, bir yatak odasındaki mevcut alanı önemli ölçüde artırabilecek gömme bir gardırop satın almak ilginizi çekebilir. Bunun nedeni, bağımsız gardıropların aksine, duvarların içine yerleştirilmiş olmasıdır. Sürgülü kapılı gardıroplar, dışarıya doğru çıkıntı yapan kapıları olmadığı için bunlara daha da yardımcı olur.

Bir yatak odasının sahip olması gereken üç aydınlatma türü genel, görev ve vurgudur. İlki için bu, zemin lambaları, masa lambaları, duvara monte armatürler, LED aşağı ışıklar ve tavana monte edilmiş bir ışığı içerebilir. Ayrıca piyasada, odadaki renk paletini havaya veya günün saatine göre değiştirmenize olanak tanıyan renk ayarlı ışıklar da vardır. Görev aydınlatmasına örnek olarak sarkıt ışıklar, aşağı ışıklar ve kabin altı aydınlatma verilebilir. Vurgulu aydınlatmaya gelince, duvar aplikleri en popüler seçeneklerden biridir.

Bir yatak odasını yeniden dekore etmek için duvarları veya tavanı unutamazsınız. İster çiçekli, ister sıva veya boncuk tahtası seçenekleriyle gündelik veya çağdaş (örneğin metalik ve parlak vurgulara sahip olanlar) yeni duvar kağıdının eklenmesini isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, yatak odanızı yeni boyatabilirsiniz. Bir yatak odasını boyamak için en iyi renkler arasında yumuşak yeşil, yumuşak mavi, soluk gri, lavanta ve koyu mavidir. Duvarlarınız boyanıyorsa tavana da taze kat uygulamak en iyi uygulamadır ve her yüzeye iki kat uygulanmalıdır.

Zeminlere gelince, halı, laminat ve ahşap döşeme en popüler seçeneklerden bazılarıdır. Halı sessiz ve yumuşak iken, laminat parke ucuzdur, dayanıklıdır ve çizilmelere karşı dayanıklıdır ve parke döşeme özellikle dayanıklıdır, iyi yaşlanır ve harika bir akustik sunar.

Farklı döşeme malzemelerinin fiyatları büyük ölçüde değişir. Parke döşeme, metrekare başına yaklaşık 3 ila 5 dolar tutarken, maun sizi metrekare başına 8 ila 14 dolar arasında geri alabilir. Sizin için doğru döşeme tipini bulmak, tercihlerinize ve odanızın dekoruna bağlı olacaktır!

Gördüğünüz gibi, bir yatak odasına daha ferah ve çekici bir estetik kazandırmak için değiştirmenin birçok yolu vardır. Seçeneklerinizi dikkatlice değerlendirin ve yatak odanızı yeniden dekore etmek için en iyi ürünleri bulana kadar alışveriş yapın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir