Yatak odasında entegre banyo

Google ebeveyn hesabı , google hesabına gözetim ekleme , ebeveyn eğitimi , ebeveyn uygulaması , ebeveyn uygulamaları,

İyileştirme yapmak için bir evde gerekli onarımların yapılmasının yanı sıra genellikle kapsamlı reformlar kullanılır. Bunlar çok çeşitli olabilir ve iç ve dış marangozluğun değişiminden mutfak ve banyonun tamamen yenilenmesine kadar değişebilir. Ayrıca bazı odaları diğerlerine entegre etmek için de sıklıkla kullanılır. En sık karşılaşılan entegrasyonlardan biri, tuvalet ile odalardan biri arasındaki bölünmenin ortadan kaldırılmasıdır. yatak odasına entegre banyo.

Bu, iki odayı ayıran duvarları yıkmaya karar vermeden önce analiz edilmesi gereken çok sayıda avantaj ve dezavantaja sahiptir. Bu şekilde, daha sonra, iş bittiğinde pişmanlıkların gelmesi önlenir. Ev sahipleri bu köklü değişikliği yapmaya istekli olup olmadıklarını değerlendirmelidirler bireysel olarak, çünkü bazıları için bir avantaj diğerleri için bir dezavantaj haline gelebilir (ve bunun tersi de geçerlidir). Bu aynı zamanda, tüm yatak odasına entegre bir banyoya sahip olup olmadıklarını veya belirli bir düzeyde ayırma sağlamak isteyip istemediklerini değerlendirmelerine yardımcı olacaktır.

Banyo yatak odasına tamamen mi yoksa biraz ayrık mı?

Yatak odasına entegre bir banyo inşa etmek farklı derecelerde ayırma ile yapılabilir. Açık kavram olarak bilinen radikal bir birliktelikten yatak odasındakinin görüş alanından tek bir tuvalet yok a kadar kapanmayan bir septum yatak odasından banyoya ücretsiz erişim sağlar, ancak kapılar veya bölmeler olmadan. Ayrıca bu ayrım şeffaf, belirli bir yüksekliğe kadar opak olabilir, vb. Her kişinin ihtiyacına göre değişir.

En radikal seçenek genellikle evlerde çoğunluk değildir. Nerede genellikle mevcutsa, birçok otelin odalarında bulunur Üst kategori. En azından küvet durumunda. Bir otel odası bir veya daha fazla gün ikamet edilecek bir alan olduğundan, mahremiyet bir evdeki kadar önemli değildir. Ayrıca, çoğu durumda yalnızca bir veya iki kişi tarafından işgal edilmektedir. İkinci durumda, buna ek olarak, genellikle bir çifttir, bu nedenle yakınlık sorunlarının ortaya çıkması olası değildir.

Normal bir evde aynı pozu vermek karmaşık olabilir. Elbette içinde tek bir kişi kalmadıkça. Bu durumda, çok fazla gizlilik sorunu yoktur. Fakat evde iki veya daha fazla kişi yaşıyorsa, bu bir sorun olabilir. Bu yüzden daha tavsiye edilir oda ile biraz ayrılmak belirli zamanlarda biraz mahremiyete sahip olmak istiyorsanız. En azından tuvalet durumunda. Ayrıca, bir duş varsa, suyun kaçmaması ve tüm odayı su basmış halde bitirmemesi için kapatılması önerilir.

Banyoyu yatak odasına entegre etmenin avantajları ve dezavantajları

Şimdiye kadar gördüğümüz gibi, ayrılmanın ortadan kaldırılması avantajlar getirir, aynı zamanda dezavantajlar da getirir. Avantajlar arasında gerçeği var her iki boşluğun birleştirilmesinden kaynaklanan oda daha geniş olacaktır. Ayrıca banyoya karşılık gelen alan daha parlak. Genellikle banyolarda doğal ışık. Ancak yatak odasına açılırlarsa, yatak odası penceresinden ışık alacaklardır. Ayrıca bu entegrasyonla kazanılan ferahlık hissi çok rahatlatıcı bir his yaratır.

Öte yandan, fazla olmasa bile, ev faydalı metrekarelerde kazanacak, çünkü her iki odayı bölen duvarlardan biri veya daha fazlası tamamen veya kısmen kaybolacaktır. Çok olmayacak, sadece birkaç metre, evet. Ancak, çoğu durumda banyoyu yatak odasına entegre etmek mümkün olmadığı için dikkatli olunmalıdır. Bu, onsuz yapmak istediğiniz banyo duvarlarından biri taşıyıcı bir duvar olduğunda gerçekleşir. Kaldırılırsa, binanın yapısı etkilenebilir, bu nedenle olduğu gibi bırakmak daha iyidir.

Bu entegrasyonun bir başka avantajı da evin görünümünü modernize etmeye izin verir. Mekanların entegrasyonu son zamanların en moda trendlerinden biri ve sadece yatak odasına entegre bir banyo bulmak hiç şaşırtıcı değil. Ayrıca oturma odasına açılan bir mutfak. Giyinme odası banyo ve yatak odası ile birleştirilirse, üç odayı tek bir odaya entegre etmek bile mümkündür.

Banyo ile yatak odası entegrasyonunun neden olabileceği rahatsızlıklara gelince; günlük tımarın neden olduğu mahremiyet eksikliği. Bahsettiğimiz gibi, evin tek bir kişi veya en fazla bir çift için olması durumunda bu bir sorun değildir. Ancak aile daha da ileri giderse, yatak odasına biri yıkanırken girebilir ve onu görmek pek rahat olmayabilir. Ayrıca bu, bazı kokuların yatak odasını da işgal etmesine neden olabilir. Ve duş gibi bazı unsurlar kapalı değilse, yatak odasının her yerine su sızıyor.

Ortamlar arasındaki ayrımın bu şekilde ortadan kaldırılması, aynı zamanda zemini birleştirmek her nasılsa farklı odalar gibi görünmesinler. Özellikle Açık Konseptin uygulanması durumunda ve bölme duvarı olmadığını. Seçmek gerekli olacak neme iyi dayanabilen bir toprak, Evet. Banyo ve yatak odası arasında küçük bir ayrıma karar verilirse bu sınırlama ortadan kalkar. Örneğin, yarı yükseklikte biten bir duvar.

Bu sayede yatak odası ve banyoda farklı bir zemin yerleştirilebilir. Ayrıca biraz mahremiyet de olacak. Ayrıca, suyun yayılmasını önlemek için duşun veya banyonun bu kadar kapalı olması gerekmeyecektir. Tabi bu duvarın camdan yapılması durumunda mahremiyet yine ortadan kalkar, bu yüzden uygun olur en azından tuvaleti kapat. Ancak her şeyde olduğu gibi, banyoyu yatak odasına entegre etmek isteyip istemediğini ve hangi düzeyde entegrasyonu tercih edeceğini seçmek zorunda kalacak olan her evin sahibi olacaktır.