Yatay çizgilerle süsleyin

Diğer yazılarda tartıştığımız gibi, hattın kullanımı yaygın olarak kullanılan bir kaynaktır. iç dekorasyon. Geçmiş gönderilerde yerini tartışmış olsaydık (içinde çatılar, içinde farklı uçaklar, içinde topraklar) bu sefer onun yönüne veya yönüne odaklanacağız.

Eğer genellikle oturma odasını dekore et veya yatak odası, şerit dikey olarak boyanma eğilimindedir, çünkü tavan yüksekliğini artırma görsel etkisine neden olur ve genellikle odaya bir görünüm verir, gerçek şu ki, yatay yönelimi daha orijinal ve çarpıcı bir etkiye neden olur, devam edilebilir. farklı duvarlar, ayrıca pastel renkler kullanırsak ve özellikle ufuk çizgisine, denize vb. benzedikleri için maviler ve kumlar aralığında bir huzur duygusu.

Yatay çizginin kullanımı çok yüksek tavanlı evlerde çok uygundur, çünkü optik olarak duvarı genişletme ve tavanı kısaltma eğilimindedir, ancak aynı zamanda çok etkili bir estetik kaynak olarak da kullanılabilir, örneğin yatak odalarını iki yataklı dekore etmek, orta yüksekliğe kadar (başlık olarak), duvarın rengini bir MDF ile vurgulayarak ucu vurgulayın. Bu tür bir dekorasyon, iki yatağı istediğimiz zaman “başlık etkisi” ni bozmadan birleştirebileceğimiz veya ayırabileceğimiz anlamına gelir. Koridor dekorasyon direğinde de gördüğümüz gibi, uzunluğunu vurgulamak istediğimizde koridorlarda da çok etkilidir. boyuna çizgi.

Yatay şerit kullanımı söz konusu olduğunda birçok seçenek var. Boya, fayans veya duvar kağıdında kalınlığa bakarsak, şerit çok geniş, çok dar veya her ikisinin birleşimi olabilir, örneğin bir desen oluşturarak (geniş ve dar, geniş ve iki dar vb.) ) İle de oynayabiliriz renk kombinasyonuörneğin, iki veya daha fazla ton kullanmak, uyumlu veya zıt, parlak veya pastel renkleri tercih etmek ve hatta altın veya metalik bir şeritle ona bir incelik dokunuşu vermek. Son olarak yatay çizgiyi sadece duvarların üst kısmına bordür olarak yerleştirerek perdelerle çizgiyi devam ettirerek optik oyunlar yapabiliriz,

Bir ipucu: İster yatay ister dikey şerit kullanın, özellikle parlak renklerde, tavsiye edilir duvarı dekore etme Bu efekt zaten yeterince güçlü olduğundan (en fazla bir veya iki siyah beyaz veya nötr ton kullanın) birçok resim veya diğer dekoratif öğelerle.

Size hizmet etmesini umduğumuz bazı örnekler bırakıyoruz. dekorasyon fikirleri bu tür şeritler ile.

-ile-yatay-çizgili-04 dekore

yatay-çizgili-05 ile süsleyin

yatay çizgili-03 ile süsleyin

-ile-yatay-çizgili-06

-ile-yatay-çizgili-01 dekore

yatay çizgili-07 ile süsleyin

yatay çizgili-08 ile dekore

yatay çizgili-09 ile süsleyin

yatay çizgili-10 ile süsleyin

Üzerinden: appartmenttheraphy.com | beachhouseinthecity.blogspot.com | casartcoverings.com | conspicousstyle.com | interia.es | freshome.com | elledecor.com | houzz.com | lampsplus.com | pinterest.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir