Reklamı kapat
Reklamı kapat
Ev dekorasyonları
Ev dekorasyonları

Yemek Odası Dekorasyon İpuçları

Burada masalar, mobilyalar ve dekor için bir yemek odası tasarım ipuçlarını paylaşıyoruz. Bir yemek odası düzenlemek, evinizin güzel, davetkar ve satış için cazip görünmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, daha önce hiç yemek odası düzenlemediyseniz, oldukça göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Yine de olmak zorunda değil! Bu ipuçlarıyla, kısa sürede muhteşem bir şekilde […]

02 Kasım 2020 - 19:51 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi. A+A-

Yemek Odası Dekorasyon İpuçları

Burada masalar, mobilyalar ve dekor için bir yemek odası tasarım ipuçlarını paylaşıyoruz.Masa ayarlarına ve dekor süslerine sahip aşamalı yemek odası

Bir yemek odası düzenlemek, evinizin güzel, davetkar ve satış için cazip görünmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, daha önce hiç yemek odası düzenlemediyseniz, oldukça göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Yine de olmak zorunda değil! Bu ipuçlarıyla, kısa sürede muhteşem bir şekilde sahnelenmiş bir yemek salonunuz olacak.

Yemek Odası Masasının Hazırlanması

Centerpieces ve masa koşuculu yemek odası

Bir evdeki sahneleme, potansiyel alıcıları bir satışa çekmede şaşırtıcı derecede önemlidir. Potansiyel bir alıcı bir odada bir mobilya gördüğünde, o alana sahipken o alanı nasıl kullanabileceklerini görürler. İyi düzenlenmiş bir oda, boş veya kötü düzenlenmiş bir odadan ziyade emlak açısından çok daha başarılıdır.

Aşırı aşamadan kaçının – Masaya çok fazla şey eklemek, odadan rahatsız olabilir ve hatta potansiyel alıcıda olumsuz duygular uyandırabilir.

Aşırı kalabalıktan kaçının – Gerçekten büyük bir yemek odanız yoksa, yemek masanızı sadece dört sandalye ile hazırlamayı düşünebilirsiniz. Fazladan sandalyeleri kaldırarak daha iyi trafik akışını teşvik edebilir ve alanın çok kalabalık olmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

Gereksiz tüm öğeleri kaldırın – Odaya ait olmayan herhangi bir şeyi kaldırmak isteyeceksiniz. Bu, aile portrelerini, fazladan alakasız mobilyaları, oyuncakları veya çevrimiçi görüntülenen emlak sahneleme fotoğraflarında harika görünmeyecek her şeyi kaldırmak anlamına gelir. Potansiyel alıcılar kendilerini boşlukta görselleştirmek isterler, bu yüzden mükemmel resmi boyamanın önüne geçen her şeyi kaldırın.

Alanı derinlemesine temizleyin – Temizlik malzemelerinizi alın ve odayı aydınlatma armatürleri, süpürgelikler ve kalıplardaki tozu temizlemek de dahil olmak üzere kapsamlı bir temizlik yapın. Yemek odası döşemesinin alıcıyı tereddüt etmesine neden olabilecek kir, çizik veya izlerden arındırılmış olduğundan emin olun.

Odayı nötr bir renge boyayın – Yemek odanızda canlı bir rengi severken, mekanı daha nötr bir renkte boyamak en geniş kitlelere hitap edecektir. Yemek odanızı bej, griege veya beyaz tonlara boyadığınızda evi satma şansı daha yüksek olacaktır. Resmi yemek odaları için genellikle renk konusunda biraz daha dramatik olabilirsiniz.

Aşamalı masa ve küre aydınlatmalı çağdaş yemek odası

Kusurları gizle – Yemek masası masanız hiç hasar görmüşse, sadece hazırlık amacıyla tamamen değiştirmeniz gerekmeyebilir. Nötr tonlu bir masa örtüsü, bütçenizi bozmadan kusurları kapatmanın harika bir yoludur.

Aydınlatma armatürlerini güncelleyin – Bir ışık fikstürü, yemek odasına girdiklerinde gördükleri ilk şeylerden biridir. Yemek odanızın aydınlatma armatürü eski veya modası geçmişse, alıcılara hitap edecek ve evin genel tarzını yansıtan yenisiyle değiştirmeyi düşünün.

Işığı getirin – Kimse kendini karanlık ve kasvetli bir odada hayal etmek istemez. Bir pencerenin karşısına büyük bir ayna ekleyerek doğal ışığı destekleyebilirsiniz. Merkez aydınlatma armatürü yeterli ışık sağlamazsa, her iki tarafa bir aynayla eşleşen lambalar eklemeyi düşünün, alanı aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Doğal kalsın – Bir diğer önemli kavram ise yemek masasının fazla yapay veya yapmacık görünmemesi. Vaktinden önce sahneye koyarken, doğal görünmemelidir. Örneğin, servis altlıklarını ve tabaklarını yerleştirmek iyi bir fikirdir, ancak tam bir yemek düzenlerseniz, evi görmeye gelen insanlara tuhaf görünecektir.

Masa orta süsleri, tepsi tavanı ve beyaz lambri ile çağdaş yemek odası

Çekici bir orta süsü kullanın – Yemek odası orta kısımları iyi bir nedenden dolayı popülerdir. Bir masayı birbirine bağlama eğilimindedirler, ancak büyük boyutlu bir masa düzeni odayı daha küçük gösterecektir. En iyi seçim basit çiçek aranjmanlarını tercih etmektir. Ancak çiçeklerin taze kalmasını sağlamak için çok çalışmak isteyeceksiniz. Solan veya ölmekte olan çiçekler kötü performans gösterir.

Hedef pazar için yer hazırlayın – Yemek masası üzerinde yer paspasları, gümüş takımlar ve masa örtüleri ile yer ayarlarının yapılması, eğlence için tasarlanmış bir evde daha geniş yemek odası alanı için harika bir seçim olabilir. Daha profesyonel bir sahnelemenin işaretidir. Bununla birlikte, daha mütevazı evler için tüm ayarların eklenmesi dikkat dağıtıcı olabilir.

Küçük veya alışılmadık alanlar için yuvarlak masa kullanın -Küçük veya garip şekilli bir yemek odası düzeniniz varsa veya mutfak / yemek kombinasyonunuz varsa, yuvarlak masa eklemek daha iyi görünebilir. Bir mutfak masası hazırlamayla ilgili daha fazla ipucu için buraya bir göz atın.

Yemek Odası Mobilyası Evreleme

Masa merkezinde çiçek aranjmanlı açık yemek odası

Yemek odası mobilyalarını seçerken kendi kişisel tarzınızı çok fazla göstermek istemezsiniz. Bunun yerine, nötr tonları tercih edin ve çok süslü olmayın. Basit bir yemek odası masası ve sandalyeleri sizi gösterişli seçeneklerden daha ileriye götürecektir.

Yemek masanızın biraz yerinde olmadığını fark ederseniz, alternatif bir masa şekli denemeyi düşünün. Yuvarlak masalar genellikle daha küçük bir alanda dikdörtgen bir masaya göre daha az rahatsız edici görünür.

Küçük yemek odası masaları odanın ortasına çok uygunken, daha büyük ve daha uzun masalar odanın bir ucunda daha iyi görünebilir. Bununla birlikte, odanın ağırlığını dengelemek için odanın diğer tarafına başka bir büyük ama uygun mobilya parçası koymak da iyi bir fikirdir.

Yemek odası sandalyelerinin sahnelenmesine gelince, göz önünde bulundurulması gereken ilk şey, masanın etrafına kaç tane sandalye yerleştirmeniz gerektiğidir. Ortalama bir yemek odası masası için, yemek odası masası benzersiz bir şekilde uzun olmadıkça dört sandalye en iyi seçimdir. İstediğiniz son şey, alanı aşırı doldurmak ve çok daha küçük görünmesini sağlamaktır ki bu, potansiyel alıcıların yeni evlerinde istemeyecekleri bir şeydir.

Yemek masası masasını doğrudan bir aydınlatma armatürünün altına yerleştirmek de harika bir fikir. Ne de olsa burası insanların yemek yemek ve sohbet etmek için toplandıkları bir yer, bu yüzden iyi aydınlatılmalıdır. Bir avize aydınlatma armatürünüz varsa, bu genellikle şık ve etkili bir yerleşimdir.

Yemek Odası Dekorasyonu ve Aksesuarları

Ahşap masa ve avizeli yemek odası

Bir halı aynı zamanda odanın daha sıcak ve davetkar görünmesini sağlar. Yemek odasında bir halı için en iyi yerleşim, masa halının ortasına gelecek şekilde masanın altındadır. Yemek odası masası ve sandalyelerini barındıracak kadar büyük bir halı seçmek de uzun bir yol kat edecektir.

Her ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken yemek odalarında ortak olan bazı aksesuarlar vardır. Örneğin, altlıklar dekorunuzu anında tarihlendirecek ve çok fazla küçük dekor öğesi ve süs eşyalarının kullanılması odanın darmadağın ve küçük görünmesine neden olacaktır.

Basit dekor şemaları, güzel bir şekilde sahnelenmiş bir yemek odası yaratmada çok daha ileri gidecektir. Örnek olarak, tek bir yağlı boya, daha küçük dekor parçalarından daha iyi görünecektir.

Aile fotoğrafları gibi kişisel dekorlardan da kaçınmalısınız. Buradaki fikir, evinizi gezen insanların kendilerini orada yaşarken hayal etmeleridir. Kendi yaşam tarzınızı sergilememelisiniz.

Bu ipuçlarını takip ederek, evinize değer katacak güzel bir şekilde sahnelenmiş bir yemek odası oluşturabilirsiniz. Her şeyden önce, yemek odanızın yeni ev sahipleri için potansiyel dolu görünmesini sağlamak istediğinizi unutmayın, böylece kendilerini boşlukta görebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mutfağınızı Güzelleştirmek  İçin En İyi 3 Bitki Fikri Mutfağınızı Güzelleştirmek İçin En İyi ...

Yaz yakında geliyor ve o zaman hava daha sıcak hissedecek. Bu nedenle, evlerimizdeki havayı her zaman taze olacak şekilde muhafaza etme...

Yemek Masası Ölçüleri Yemek Masası Ölçüleri

Burada dikdörtgen, kare, yuvarlak ve oval yemek masaları için standart ölçüleri içeren yemek masası ölçüleri kılavuzumuzu paylaşıyoruz....

2020’de Trend Olan  Havalı Ev Dekorasyonu Fikirleri Nasıl Yapılır 2020’de Trend Olan Havalı Ev Deko...

Şu anda 2020’de trend haline gelen bir ev nasıl dekore edilir? Hala bu tasarımın çoğu insanın evinin trendi haline geldiği konusu...

Günlerinizin Keyfini Çıkarmak İçin En İyi 10 Açık Hava Oturma Odası Fikri Günlerinizin Keyfini Çıkarmak İçin En İy...

Herkes kesinlikle ideal bir eve sahip olmak ister. Ev tasarımı, ev sahibinin istek ve zevklerine bağlıdır. Evin kullanılabilecek çok fa...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
4
SON EKLENEN HABERLER
Bulaşık makinesi kapak kilidi arızası Bulaşık makinesi kapak ki...

Bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor. Bulaşık makinesinde bir ...

Samsung bulaşık makinesi hata kodları Samsung bulaşık makinesi ...

Samsung bulaşık makinesi hataları Samsung bulaşık makinesind...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’niz “Sinyal Yok” diyorsa ne yapmalısını...

Bebeklik döneminde gelişim Bebeklik döneminde gelişi...

Bebeklik döneminde gelişim çocukluk nedir? Çocukluk ,&n...

Bebeklik döneminde gelişim ve eğitim Bebeklik döneminde gelişi...

Yüksek Kaliteli Erken Çocukluk Eğitimi Güçlü Bir Arkansas iç...

Hobi bahçe düzenlemesi Hobi bahçe düzenlemesi

Neden bir hobi olarak bahçeyi seçmelisiniz? İnsanlar, özelli...

Kum beji rengi boyalı evler Kum beji rengi boyalı evl...

Bej ile Uyumlu 16 Renk Birçok insan bej renginin yavan ve sı...

En yeni müstakil ev bahçe dekorasyonu En yeni müstakil ev bahçe...

Dekorasyon: iyi fikirler, düşük maliyet ve az zaman ile bahç...

Son trend mutfakta kahve köşesi Son trend mutfakta kahve ...

Mutfakta kahve köşesi ya da çay ya da her ikisi için küçük b...

Arduino nedir ve ne işe yarar Arduino nedir ve ne işe y...

Arduino nedir? Arduino , yeniden programlanabilir bir mikro ...

Dekorasyon
5
Çocuklar HABERLERİ