Yemek Odası İçin Ne Boyutlu Avize

Aşağıda, ölçü alma, duvar ve masa boyutlandırma dahil bir yemek odası için hangi boyutta avizenin belirlenmesine yardımcı oluyoruz.Küre avize krom masa sandalyeleri ile modern yemek odası

Böylece, hayalinizdeki yemek odası için son dokunuşun zarif bir avize olduğuna karar verdiniz. Yemek odanıza ne büyüklükte bir avizenin sığacağını nasıl anlarsınız?

Avize, bir yemek odası için popüler ve şık bir aydınlatma armatürüdür – bunun için yeriniz olduğu sürece. Bir odaya avize takmak söz konusu olduğunda, hem odanın hem de avizenin büyüklüğü gerçekten önemlidir.

Yemek Odası için En İyi Boyut Avize

Avizeli yemek odası, gemi lambrili, resimli pencereler ve ahşap döşeme

Bir avize iki şey için tasarlanmıştır, bir alanı aydınlatmak ve göze çarpmak için.

Yemek odanıza bir avize yerleştiriyorsanız, odanın odak noktası haline gelecektir, bu nedenle yemek odanız için doğru boyutta olduğundan emin olmanız gerekir.

Yemek odaları için en iyi boyuttaki avize söz konusu olduğunda, genellikle büyük yapmak en iyisidir. Bu, özellikle büyük bir izlenim bırakmak istediğiniz resmi yemek odaları için geçerlidir.

İhtiyacınız olan avizeyi belirlemek için yemek masanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. En iyi sonuçlar için yemek masanızın 1/2 ila 3/4 genişliğinde bir avize seçin.

Avizeyi, avizenin ucundan yemek odası duvarlarına kadar en az 48 inç olacak şekilde boyutlandırdığınızdan emin olmanız yeterlidir.

Yemek Odası Masası için Avize Boyutu

Geometrik avize, lambri kaplama ve ahşap döşemeli çağdaş yemek odası

Yemek odanıza bir avize asmak için harika bir yer, doğrudan yemek masanızın üzerindedir. Peki bir yemek masası için doğru avize boyutunu nasıl belirlersiniz?

İki şeye bakmanız gerekiyor, avizenizin masanıza göre çapı ve avizeniz ile yemek odası yüzeyi arasındaki boşluk.

Temel kural, yemek odası masasına asılacak avizelerin, masa genişliğinin 1/2 ila 2 / 3’ü kadar bir çapa sahip olması gerektiğidir.

Yemek odası masanızın üzerine asacağınız avizenin ölçüsünü belirlerken asma yüksekliği de göz önünde bulundurmalısınız.

Eğer 8 metrelik bir tavana sahipseniz, yemek odası masanızın üst kısmının yaklaşık 30-36 inç yukarısına asılacak bir avize seçmelisiniz. Daha yüksek tavanlar için, tavan yüksekliğinin her fazladan ayağı için sadece üç inç ekleyin. Yani, 10 metrelik bir tavan için, yemek odası masanızın yaklaşık 36-42 inç yukarısına asılacak bir avizeye ihtiyacınız var.

Yemek Odası Avizesi Ölçüsü Nasıl Belirlenir

Yemek masası üzerinde küre avize

Bir oda için doğru büyüklükteki avizeyi belirlemeye çalışırken genel bir kural, oda boyutlarını avizenin çapına uydurmaktır.

İlk olarak, odanın boyutlarını fit olarak toplayın. O zaman bu sayıyı inç cinsinden alın, aramanız gereken avizenin çapı olmalıdır.

Örneğin, yaklaşık 14’x20 ‘fit büyüklüğünde bir odanız var, 34 ”inç çapında bir avize bulmanız gerekiyor.

Ayrıca, iç mimarların “normal” veya ortak boyutlara sahip odalar için belirlediği bu genel yönergeleri de takip edebilirsiniz.

• 10 × 10 fitten daha küçük odalarda 17-20 inç çapında bir avize gerekir.
• 12 × 12 fit olan odalarda 22-27 inç çapında bir avize gerekir.
• 14 × 14 fit olan odalar 24-32 inç çapında bir avizeye ihtiyaç duyar.

Daha fazla ilgili bilgi için yemek odası aydınlatma fikirleri galerimize göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir