Yeni Ev Yapımı  En Popüler Trendler

Yeni Ev Yapımı  En Popüler Trendler

Washington Post’a göre konut piyasası istikrar belirtileri göstermeye başlıyor ve son zorlukların ardından ilerlemeye devam ediyor, sanal gerçeklik, 3D tasarımlar ve animasyon gibi araçların inşaatçıların, tasarımcıların ve ev sahiplerinin iletişim kurmasını ve dileklerini ifade etmesini kolaylaştırdığını bildirdi. , zorluklar ve çözümler. Şu anda hayalinizdeki evi tasarlama ve inşa etme sürecindeyseniz, mevcut trendleri incelemek, kullandığınız malzeme türlerinden farklı alanların planlanmasına kadar her konuda önemli kararlar vermenin iyi bir yolu olabilir.

Yeşil bina

İklim değişikliği onlarca yıldır aklımızda, ancak son dünya olayları, mümkün olan en düşük karbon ayak izine neden olan sürdürülebilir, çevre dostu uygulamalara olan ilgimizi güçlendirdi. Ev inşası açısından, bu ethos’u takip eden trendler arasında sürdürülebilir malzeme kullanımı (bambu, prekast beton, toprak ve bitki bazlı poliüretan sert köpük düşünün) bulunmaktadır. Armatürler, iyi bir tasarımın bir ömür boyu ne kadar dayanabileceğini kanıtlayan geri dönüştürülmüş ve geri kazanılmış dekor ve mobilya parçalarıyla tamamlanmaktadır.

Akıllı Evler

İnşaatçılar artık ev güvenliği için kontrol sistemlerinden akıllı HVAC sistemlerine, gelişmiş garaj kapısı açıcılarına, hava şartlarına duyarlı sulama sistemlerine ve sezgisel aydınlatmaya kadar çeşitli özelliklere sahip akıllı evler inşa etmeye yardımcı olmak için mühendislerle giderek daha fazla bağlantı kuruyor. Akıllı evler özelleştirilir, entegre edilir ve son derece verimlidir, yani en başından itibaren mühendislik, tasarım ve inşaat ekiplerinin, sistemlerin doğru sırada ve uygun konumda kurulmasını sağlamak için birlikte çalışması gerekir. İnşaatçılar ayrıca enerji üretimini izlemek ve enerji bağımlılığını azaltmak için enerji sistemi geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.

Bir Bağlantı Anlayışı

Mimar Jan Gehl, insanların başkalarıyla bağlantılarına geçmişe kıyasla daha fazla değer verdiğini söylüyor ve bu, birçok kişinin bağımsız olarak yaşamayı seçebileceği, ancak yine de karşılıklı destek duygusunun tadını çıkaracak kadar yakın olabileceği anlamına geliyor. Delaware, Texas, Florida ve diğer birkaç eyaletteki kasaba evleri her zaman popüler olmuştur, ancak benzer bir ilginin ‘birleştirilmiş ancak ayrılmış’ yaşam araçlarına da olduğunu görebiliyorduk. Fiziksel olarak bağlantılı evler yalnızca bir seçenektir. Diğerleri arasında ortak bahçeler, güvenlik, ortak spor salonları ve havuz alanları gibi özelliklere sahip, bu alanların uygun şekilde atanmış bir yönetici tarafından bakımı yapılan kapalı topluluklar bulunur.

Açık Yaşam

Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan için, evde uzun süreler geçirmek, insan ve doğa arasındaki hayati ilişkiyi vurgulayan, hayat değiştiren bir deneyim oldu. İnsanlar artık bir günden diğerine dış mekanlarda egzersiz yapmak, sosyalleşmek ve bağlantı kurmak için çağrılabileceklerini fark ediyorlar. Bu nedenle, çevre düzenlemesi, sundurma ve teras tasarımı ve açık hava barları, şömineler ve açık havada parti alanları gibi yeni tesislerin inşası giderek daha popüler hale geliyor. Bu nedenle ev sahipleri, yağmur ve güneş ışığına dayanabilecek elektrikli pergolalar, sürgülü cam girişler ve açık hava eğlence alanları gibi özellikler talep ediyor.

İnşaat sektörü son olaylardan etkilendi, ancak dijital teknolojilerin yardımı sayesinde birçok yönden ilerlemeye devam ediyor. Ev yapımı ve tasarımı söz konusu olduğunda son aylar yeni talepleri gündeme getirdi. En önemli trendlerden bazıları arasında daha fazla sürdürülebilirlik talebi, daha akıllı evler, bağlantı duygusu ve dış mekanlardan daha fazla keyif yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir